Facebook / Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo

Zoodārza brieža Elmo ragi piedzīvo pārsteidzošas pārmaiņas

Runā Rīga
10. septembrī 06:59 2023. gada 10. septembrī 06:59
  Jauns.lv
Rīgas Zoodārzs savā "Facebook" kontā dalījās ar fotogrāfijām, kurās redzamas brieža Elmo ragu pārsteidzošās pārmaiņas.

"Manījām, ka ziemeļbriežu tēviņa Elmo ragiem sāk atdalīties tos pārklājošā āda. Taču šodien tie jau iekrāsojušies koši sarkani! Tas parasti notiek septembra pirmajās dienās, tāpēc šis notikums zoodārza darbiniekiem saistās ar skolas gada sākumu, savukārt brieža dzīvē tas parāda, ka tuvojas riesta laiks," raksta zoodārzs. 

Briežu ragu augšana ik gadu sākas pavasarī – tie parādās uz galvas kā mīksti skrimšļi, kas pārklāti ar ādu un smalku, samtam līdzīgu vilniņu. Stiepjoties garumā un veidojot jaunus žuburus, ragi no apakšdaļas pakāpeniski pārkaulojas. Kad tie beiguši augt un kļuvuši pilnībā cieti, organisms mazina asins pieplūdi ragiem – tiem vairs nav vajadzīgs piegādāt barības vielas. Āda no ragiem sāk atdalīties, un procesa paātrināšanai briedis to bieži nokasa pret kokiem. Dzīvniekam šis process nav sāpīgs.

Briežu ragi ir vieni no ātrāk augošajiem kauliem dzīvnieku pasaulē – tie var pastiepties par vairāk nekā centimetru dienā. To nodrošina barības vielām bagātu asiņu pieplūde. Interesanti, ka pēc ādas noiešanas uz ragiem var redzēt vietas, kurās bijuši lielākie asinsvadi.

Fotogrāfijās aplūko, kā brieža ragi izskatās tagad, kādi tie bija vakar un kādi – pilnībā pārklāti ar pūciņu pirms divām nedēļām. 

Foto: Facebook / Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo
Foto: Facebook / Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo
Foto: Facebook / Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo

Citi šobrīd lasa

Atklātas karalienes Kamillas patiesās jūtas pret Hariju un Meganu 1
FOTO. Lietuvas armija papildina savu autoparku: lūk, kā izskatās jaunie apvidus auto "Mercedes-Benz G 350 d" 1
Slēpj bojāgājušā līķi: policija aizturējusi transportlīdzekļa vadītāju saistībā ar traģisku ceļu satiksmes negadījumu Padedzē 1
Pievienot komentāru