"Honda" piegādās dzinējus "Aston Martin", kur šā brīža vadošais pilots ir Fernando Alonso, kurš savulaik asi kritizēja "Honda" dzinējus. (Foto: Jay Hirano/Shutterstock/ Vida Press)

"Honda" atgriezīsies F-1

Citi sporta veidi
24. maijā 12:12 2023. gada 24. maijā 12:12
  Jauns.lv/LETA
Japāņu autoražotājs "Honda" atgriezīsies pirmajā formulā (F-1) un no 2026.gada būs "Aston Martin" vienības dzinēju piegādātājs, trešdien paziņoja uzņēmums.

"Honda" pieņēmusi lēmumu atgriezties F-1, pat ja vienībā būs spāņu pilots Fernando Alonso.

Alonso un "Honda" ceļi šķirās 2015. gadā, kad spānis skaļi kritizēja japāņu autoražotājus par viņu dzinējiem.

"Honda" nolēmusi atgriezties līdz ar 2026. gada sezonu, kurā visām F-1 formulām vajadzēs būt ar hibrīddzinējiem. Plānots, ka formulās tiks iebūvēti dzinēji, kas 50% patērēs degvielu un 50% saražoto elektrību.

Tāpat 2026. gadā F-1 plāno atgriezties cits lielais autoražotājs "Ford", kas sadarbosies ar "Red Bull" vienību, bet "General Motors" ar zīmolu "Cadillac" būtu ar mieru pievienoties F-1, ja kādā komandā būtu garantēta vieta pilotam Maiklam Andreti.

"Honda" no F-1 aizgāja 2021. gadā, kad atstāja "Red Bull", ar ko savu pirmo titulu izcīnīja nīderlandietis Makss Verstapens. Japāņu autoražotājs kopš tā laika bija vien tehniskais partneris "Red Bull" un "Alpha Tauri" vienībām.  Tikmēr "Aston Martin" dzinējus saņēma no "Mercedes".

F-1 organizētāja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) līdz šim ir apstiprinājusi "Alpine", "Ferrari", "Mercedes", "Red Bull", "Ford", "Honda" un citas jaunpienācējas "Audi" dzinējus uz 2026. gada sezonu.

Citi šobrīd lasa

Rakstniece Dace Rukšāne nēsā somiņu ar izbrīnītām acīm 1
Beidzot atklājas, ko šoruden Siguldā darīja Alla Pugačova
FOTO: Jakovļevs, Zande, Kalniņš un citi tautā mīlēti aktieri svin "Splendid Palace" 100. jubileju
Pievienot komentāru