Kamila Vaļijeva izvēles programmā piedzīvoja kritienus. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Dopinga lietošanā pieķertā Vaļijeva neiztur spriedzi un paliek bez medaļas, par ledus karalieni tiek kronēta Ščerbakova 1

Citi sporta veidi
2022. gada 17. februārī 16:11 2022. gada 17. februārī 16:11
  Jauns.lv / LETA
Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotājas Anna Ščerbakova un Aleksandra Trusova ceturtdien Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās sievietēm izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu, kamēr Kamila Vaļijeva ieņēma vien ceturto pozīciju.

Pasaules čempione Ščerbakova, kura pēc īsās programmas ieņēma otro vietu ar 80,2 punktiem, teicami izpildīja izvēles programmu, nopelnot 175,7 punktus un summā sakrājot 255,95 punktus.

Annai Ščerbakovai, sasniedzot otro rezultātu izvēles programmā, pietika olimpisko spēļu zelta medaļai. (Foto: EPA/Scanpix)

Pie sudraba godalgas tikusī Trusova izpildīja sarežģītu programmu un tika novērtēta ar 177,13 punktiem, taču pēc īsās programmas viņa bija vien ceturtajā vietā ar 74,6 punktiem.

Savukārt bronzu ieguva japāniete Kaori Sakamoto, kura uzrādīja trešo labāko rezultātu gan īsajā, gan izvēles programmā un kopā sakrāja 233,13 punktus.

Tikmēr Vaļijeva, kurai decembrī bijušas pozitīvas dopinga analīzes, pēc Pekinas olimpisko spēļu īsās programmas bija līdere, taču vairāki kritieni izvēles programmā lika viņai noslīdēt uz ceturto vietu, noslēdzot sacensības ar 224,09 punktiem.

Pirms sacensībām tika paziņots, ka gadījumā, ja Vaļijeva izcīnīs vietu trijniekā, apbalvošana nenotiks. Vēlāk tika paziņots, ka sportistēm tiks piešķirtas olimpiskās lāpas nevis medaļas, be beigās Vaļijevas sniegums šo "problēmu" atrisināja.

Jau vēstīts, ka Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

ROC sportiste bij galvenā favorīte uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Pati sportiste skaidrojusi, ka Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegtā viela viņas ķermenī nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bijuši vectēva sirds medikamenti.

Saistītās ziņas

Daiļslidošanas zvaigzne parāda, kā Krievija krāpās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 75
Krievu daiļslidošanas zvaigzne Vaļijeva dopinga iedzeršanā vaino vectēvu
VIDEO: pasaules visu laiku labākais slidojums un pikants izģērbšanās šovs - ar vērienu aizvadīts Krievijas čempionāts daiļslidošanā

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Vēlāk izskanējušas runas, ka Vaļijevas analīzēs atrasti trīs dažādi aizliegti medikamenti.

Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

 

Citi šobrīd lasa

Pilnīgi viss, kas tev jāzina par savām aknām! No biežākajām slimībām līdz produktiem, kas tām palīdz
Vervētāji kļuvuši tik ciniski, ka cilvēktirdzniecības upurus meklē pat Latvijas sociālās aprūpes namos
Ogres mēru sadusmo tehnikuma audzēkņi 5
Pievienot komentāru