Par vēlamo burtnīcu iegādi skolotājai vajadzēja vienoties ar vecākiem iepriekšējā mācību gada beigās vai pirms mācību gada sākuma, norāda eksperte. (Foto: Shutterstock)

Skolotāja pieprasa konkrēta zīmola burtnīcas. "Vai tā drīkst?" jautā mamma

Bērni
15. septembrī 07:20 2023. gada 15. septembrī 07:20
  Sigita Āboltiņa | Mammamuntetiem.lv
"Vai skolotāja, skola drīkst pieprasīt konkrēta zīmola līniju burtnīcas?" jautā lasītāja Sintija. Atbildi meklējām Izglītības kvalitātes valsts dienestā.

Sintija ģimenes portālam Mammamuntetiem.lv raksta: “Mūsu gadījumā tās ir konkrētas grāmatnīcas burtnīcas 2. un 3. klasei ar punktiņiem. Arī citiem ražotājiem ir šāda veida burtnīcas, tikai katram punktojums atšķiras – vienam tas ir retāks, otram sliktāk saredzams. Ko darīt? Kur likt ”nepareizās" burnīcas???"

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga norāda, ka

izglītības iestādei vai pedagogam nav tiesību pieprasīt vecākiem iegādāties konkrēta zīmola, ražotāja individuālos mācību piederumus. 

“Ja skolotāja uzskata, ka minēto burtnīcu atšķirīgā kvalitāte ietekmēs izglītības kvalitāti un konkrēta burtnīca palīdzēs bērnam labāk apgūt izglītības saturu vai pretēji – traucēs izglītības satura apguvei, viņai vajadzēja vienoties ar vecākiem par vēlamo burtnīcu iepriekšējā mācību gada beigās vai pirms mācību gada sākuma,” teic eksperte un piebilst, ka šajā gadījumā skolēns var turpināt izmantot vecāku iegādātās burtnīcas, “un skolotājai nav tiesību pieprasīt tās mainīt”. 

Jana Veinberga arī aicina šo jautājumu pārrunāt ar attiecīgo skolotāju un klases audzinātāju: “Gadījumā, ja jautājumu neizdodas atrisināt, aicinām vērsties pie izglītības iestādes vadītāja.”

Citi šobrīd lasa

Atklātas karalienes Kamillas patiesās jūtas pret Hariju un Meganu 1
FOTO. Lietuvas armija papildina savu autoparku: lūk, kā izskatās jaunie apvidus auto "Mercedes-Benz G 350 d" 1
Neimars pametis savas mēnesi vecās meitiņas mammu; pārkāpis savādos "trīs neuzticības noteikumus"?
Pievienot komentāru