Gatavojot pašgatavotās matu maskas, svarīgi nelietot produktus, ko pēc tam grūti izmazgāt, piemēram, olas baltumu, maizi, eļļu u. c. (Foto: Shutterstock)

Lielas jēgas nav: pašu gatavotās matu maskas krāsotiem matiem dos vien īslaicīgu efektu

Skaistums
13. septembrī 09:59 2023. gada 13. septembrī 09:59
  "100 Labi Padomi"
Pašu gatavota matu kosmētika ir lieliska iespēja aizstāt rūpnieciski ražotus matu kosmētikas līdzekļus un ļaut matiem un galvas ādai no tiem atpūsties. Tiesa, labāko efektu tās dos, ja mati ir dabīgi, nekrāsoti.

Atvaļinājuma laikā var paeksperimentēt ar dabīgajām matu maskām, sastāvdaļas meklējot virtuvē vai dārzā. Ķīmiski apstrādātiem, balinātiem un krāsotiem matiem tās dos īslaicīgu efektu, tikai līdz nākamajai matu mazgāšanai, toties dabīgiem, nekrāsotiem matiem šādas maskas ir labi piemērotas.

Pašu gatavota matu kosmētika ir lieliska iespēja aizstāt rūpnieciski ražotus matu kosmētikas līdzekļus un ļaut matiem un galvas ādai no tiem atpūsties. Bet svarīgi nelietot produktus, ko pēc tam grūti izmazgāt, piemēram, olas baltumu, maizi, eļļu u. c. Gaišu, balinātu matu īpašniecēm jāuzmanās arī no dažādiem augu novārījumiem, kas matus var iekrāsot pat zaļganus.

Foto: Shutterstock

Matu masku pagatavošanā priekšroku dod šķidriem skābpiena produktiem – paniņām, kefīram, rūgušpienam, arī krējumam. Tos var bagātināt ar blendētām ogām vai augļiem (labāk izmantot to sulu, jo biezumi pēc matu izskalošanas var aizsprostot caurules), medu, raugu, kādu pilienu eļļas utt. Paturi masku matos 20–30 minūtes un pēc tam rūpīgi izskalo. Skalojamo ūdeni bagātini ar kādu skābenu sulu – citronu, jāņogu vai citu, jo skāba vide sakļauj matu zvīņas un padara matus gludākus, elastīgākus un mirdzošākus.

Citi šobrīd lasa

Atklātas karalienes Kamillas patiesās jūtas pret Hariju un Meganu 1
Skumji skatīties. Brūsa Villisa meita publisko video ar smagi slimo tēti
VIDEO: pirmie kadri ar Ukrainas frontē zaudēto "Leopard" tanku
Pievienot komentāru