Shutterstock

Kad noslīdējušus acu plakstiņus operē bez maksas?

Esi vesels
20. septembrī 07:06 2023. gada 20. septembrī 07:06
  "100 Labi Padomi"
Plakstiņu operācijas veic gan kosmētisku, gan medicīnisku iemeslu dēļ. Kosmētisko problēmu grupā ietilpst visas plakstu izmaiņas, kas neietekmē cilvēka veselību, piemēram, gadu gaitā atslābusi āda, kas veido kroku, maisiņi virs un zem acīm, arī sīki veidojumi uz plakstu ādas – papilomas, dzeltenīgi lipīdu veidojumi. Kosmētiskās operācijas pacientam ir jāapmaksā pašam, skaidro Latvijas Amerikas acu centra acu ārste Iveta Mežatuča.

Medicīniska rakstura izmaiņas plakstu ādā rada redzes traucējumus, piemēram, izteikti lieka ādas kroka, ko parasti novēro vecāka gadagājuma cilvēkiem un kas rada redzes lauka traucējumus, arī plaksta noslīdējums, kas daļēji vai pat pilnībā aizklāj zīlīti.

Šajā grupā iekļautas arī dažādas plaksta stāvokļa izmaiņas, kad plaksts sāk iegriezties pret acs ābolu un skropstas pastāvīgi beržas pret aci, radot iekaisumu un kairinājumu, vai arī pretēji – plaksts sāk izvērsties uz āru, kā rezultātā acs visu laiku asaro un iekaist, jo acs gļotāda nav pasargāta no apkārtējās vides ietekmes.

Te jāmin arī nepareiza skropstu augšana, kas rada pastāvīgu acs kairinājumu, dažādi audzēji, asaru ceļu patoloģijas un acs orbītu saslimšanas. Medicīniska rakstura problēmas var likvidēt pie acu ķirurga par valsts naudu, bet šīs iespējas ir atkarīgas no medicīnas iestādei piešķirtajām kvotām.

Citi šobrīd lasa

Top 5 asins analīzes, kas jāveic katru gadu
Princese Šarlēna izskatās "nelaimīga un izolēta" laulībā ar princi Albertu, tāpat kā savulaik princese Diāna
No ministra padomnieka līdz nodevējam. Kas zināms par Ukrainas Drošības dienesta likvidēto Iļju Kivu, kurš savā nāves dienā aicināja Zelenski pakārties?
Pievienot komentāru