Shutterstock

Dietoloģe nosauc labākās brokastis sirds veselībai 1

Diētas
2022. gada 12. augustā 06:39 2022. gada 12. augustā 06:39
  Jauns.lv
Nav noslēpums, ka tas, ko jūs ēdat, var būtiski ietekmēt jūsu sirds veselību. Daudziem tik ierastā brokastu kombinācija bekons+olas+desiņas, var saturēt daudz nātrija un piesātināto tauku, kas palielina sirds slimību risku. 

Tā vietā, lai sāktu dienu ar piesātinātajiem taukiem bagātām brokastīm, papildiniet savu uzturu ar sirdij veselīgiem nepiesātinātajiem taukiem un pilngraudu graudiem. Lieliska brokastu izvēle būs arī avokado.

Pilngraudu graudos un avokado esošo uzturvielu, īpaši šķiedrvielu un mononepiesātināto tauku, kombinācija var palīdzēt pazemināt holesterīna līmeni un samazināt insulta un sirds slimību risku.

2022. gada martā veiktā pētījumā atklājās, ka cilvēkiem, kuri nedēļā apēda tikai divas avokado porcijas, sirds slimību risks bija par 16% mazāks nekā tiem, kuri avokado neēda vispār. Vienā avokado porcijā (apmēram trešdaļa vidēja augļa) ir 96 kalorijas, 4 grami šķiedrvielu un 6 grami mononepiesātināto tauku.

Avokado ir lielisks mononepiesātināto tauku un šķiedrvielu avots - abi šie faktori var palīdzēt samazināt holesterīna līmeni. Pārāk augsts holesterīna līmenis var izraisīt plāksnīšu veidošanos asinsvados, palielinot sirdslēkmes vai insulta risku.

Pētījumos ir atklāts, ka avokado iekļaušana uzturā var būt labvēlīgāka sirdij nekā diēta ar zemu tauku un ogļhidrātu saturu. Avokado lietošana uzturā var pazemināt ZBL holesterīna līmeni, kopējo holesterīna līmeni un triglicerīdu līmeni, nesamazinot sirdij veselīgo ABL holesterīna līmeni.

Saistītās ziņas

"Ģimenes brokastis klusumā ir vienīgā iespēja atvilkt elpu" - kādus rituālus rītos ievēro laimīgi pāri
Svaigi spiesta apelsīnu sula brokastīs: kāpēc tā nav pati labākā doma
Ja brokastis paēd līdz noteiktam laikam, var samazināt diabēta risku 1

Citi šobrīd lasa

Top 5 asins analīzes, kas jāveic katru gadu
Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
Nosauktas Eiropas valstis, kur pastiprināti sākusi izplatīties Ķīnas noslēpumainā pneimonija
Pievienot komentāru