Shutterstock

Kā izvēlēties pareizo vāzi grieztajiem ziediem - floristi dalās savos noslēpumos

Noderīgi ikdienā
21. septembrī 06:21 2023. gada 21. septembrī 06:21
  Jauns.lv
Rudens ir ideāls laiks, lai iekštelpās ienestu piemājas dārza krāsas, tāpēc zināšanas par to, kā izvēlēties pareizo vāzi dārzā audzētiem ziediem, ir galvenais, lai ilgāk baudītu šos skaistos augus savās mājās.

Tā kā ir tik daudz dažādu krāsu, materiālu, formu un faktūru vāzes, izpratne par to, kā izvēlēties pareizo vāzi, trauku vai tvertni, ļaus daudz vieglāk izkārtot mājās audzētos ziedus ļoti stilīgi un atbilstoši jūsu interjera stila estētikai.

Dažādiem ziediem ir atšķirīga uzvedība, turklāt dārzā audzēti ziedi laika gaitā mainās un attīstās. Daži ziedi, piemēram, tulpes, pat turpina augt vāzē. 

Sekot līdzi proporcijām

Viens no zelta likumiem, kas palīdz izvēlēties pareizo vāzi grieztajiem ziediem, ir pareizas proporcijas. Vispārējs noteikums ir tāds, ka jūsu ziediem jābūt pusotru līdz divas reizes augstākiem par izvēlētās vāzes vai trauka augstumu.

"Lielākiem ziediem, piemēram, dālijām vai hortenzijām, smagāka vāze vizuāli līdzsvaro ziedu izmēru," saka "Rose of Sharon Floral Design Studio" īpašniece un radošā direktore Altija Vailsa. 

Ir labi saskaņot vāzes svaru ar ziedu svaru. Piemēram, smagu trauku vāzi vajadzētu piepildīt ar lieliem, kupliem ziediem, piemēram, saulespuķēm vai dārza rozēm, nevis ar viegliem ziediem.

Vēl viens padoms ir pievērst uzmanību vāzes kakliņa platumam. Vāzē ar šaurāku kakliņu un platāku pamatni vienmēr ir vieglāk veidot struktūru ar ziediem un zaļumiem. Šaurāks kakliņš neļauj stiebriņiem izplesties, savukārt platāka forma nodrošina pietiekami daudz vietas lielam pušķim. 

Lai veidotu ziedu kompozīcijas, piemēram, no gladiolām vai delfīnijām, izmēģiniet augstu, šauru stikla vāzi un saglabājiet to vienkāršu, lai ziedi varētu izcelties.

Apsveriet krāsas izvēli

Kad runa ir par vāzes krāsas izvēli, tas, visticamāk, būs atkarīgs no personīgajām vēlmēm. Tomēr ir daži stila noteikumi, kas var palīdzēt jums izvēlēties pareizo vāzi dārzā audzētiem ziediem. 

Ja dodat priekšroku saskaņotām krāsām, tad, iespējams, pieturieties pie vienkrāsainas shēmas. Piemēram, sārtu, pasteļrozā ziedu maisījumam jūs varētu izvēlēties krēmkrāsas vai spilgtākas rozā krāsas vāzi. 

Tomēr arī kontrastējošas krāsas ir pārsteidzoši izteiksmīgas - padomājiet, cik pārsteidzoši izskatītos, piemēram, persiku un oranžu cinniju maisījums, kas izkārtotas zilā vāzē. Nebaidieties meklēt arī drosmīgas un rakstainas vāzes, lai iegūtu maksimālistisku izskatu.

Radoši izmantojiet jebkādu trauku

Par vāzi var izmantot pievilcīgas skārdenes, pudeles, vecas garšvielu burciņas un pat senlaicīgus kafijas podiņus, ja tie atbilst jūsu mājas stila estētikai.

"Par vāzi var kalpot gandrīz viss, kurā iekšā turas ūdens," saka floriste Altija Vailsa. 

"Jebkura vāze, ko izvēlaties, ir ļoti svarīga, jo tā var noteikt visas ekspozīcijas struktūru," saka ziedu un interjera stiliste Lisa Fontanarosa. 

Kāda veida vāzes vislabāk der gariem pusdienu galdiem? 

Dažādu formu glītas stikla puķu vāzes izskatās fantastiski, ja tās novieto garā pusdienu galda vidū. Mēģiniet zemāk vāzēs ievietot lielākus, fokusa ziedus, bet augstāk novietojiet augstus, gaisīgākus stublājus - tie radīs augstumu un interesi, bet neaizsegs nevienam skatu uz cilvēku, kurš sēž pretī.

Kā izvēlēties vāzi kaltētajiem ziediem? 

Necaurspīdīgas vāzes parasti vislabāk der kaltētiem ziediem, pievēršot skatienu krāsainākajiem ziediem un novēršot uzmanību no mazāk pievilcīgiem kaltētiem stublājiem.

Ieteicamas ir arī vāzes ar šauriem kakliņiem, jo kaltēti stublāji bieži vien ir plāni un trausli, tāpēc tiem nepieciešams lielāks atbalsts.

Citi šobrīd lasa

FOTO. Lietuvas armija papildina savu autoparku: lūk, kā izskatās jaunie apvidus auto "Mercedes-Benz G 350 d"
Neimars pametis savas mēnesi vecās meitiņas mammu; pārkāpis savādos "trīs neuzticības noteikumus"?
Slēpj bojāgājušā līķi: policija aizturējusi transportlīdzekļa vadītāju saistībā ar traģisku ceļu satiksmes negadījumu Padedzē 1
Pievienot komentāru