Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzstājas ANO Drošības padomes sēdē ANO Ģenerālās asamblejas laikā 2023. gada 20. septembrī Ņujorkā. (Foto: Getty Images via AFP)

Zelenskis ANO mudina atņemt Krievijai veto tiesības Drošības padomē

Pasaulē
20. septembrī 23:08 2023. gada 20. septembrī 23:08
  Jauns.lv/LETA
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien ANO Drošības padomē uzsvēra, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir noziedzīgs, kā arī mudināja atņemt Maskavai veto tiesības, kādas tai pienākas kā Drošības padomes pastāvīgajai dalībvalstij.

"Pasaules lielākā daļa atzīst patiesību par šo karu," sacīja Ukrainas prezidents. 

"Tā ir noziedzīga un neizprovocēta Krievijas agresija pret mūsu valsti, lai sagrābtu Ukrainas teritoriju un resursus," viņš uzsvēra.

Zelenskis aicināja ANO atņemt Krievijai Drošības padomes veto tiesības.

"Veto tiesības agresora rokās ir tas, kas ir iedzinis ANO strupceļā," viņš sacīja.

"Ir neiespējami apturēt karu, jo agresors vai tie, kas attaisno agresoru, visiem centieniem uzliek veto," norādīja prezidents.

Zelenskis atkārtoja jau agrāk pausto Kijivas nostāju, ka veto tiesības piederēja Padomju Savienībai kā vienai no Otrā pasaules kara uzvarētājiem un ka Krievija tās ieguvusi manipulāciju ceļā.

"Diemžēl šo vietu Drošības padomē, ko Krievija ieguvusi nelikumīgi pēc Padomju Savienības sabrukuma veikto aizkulišu manipulāciju rezultātā, ieņem meļi, kuru darbs ir attaisnot agresiju un genocīdu," sacīja Zelenskis.

Citi šobrīd lasa

Spriež par Viļa Lāča pārapbedīšanu un viņa kapa pieminekļa novākšanu. Ko par to saka viņa mazmeita? FOTO 4
Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
Pievienot komentāru