Polijas karogs. (Foto: Pixabay.com/kaboompics)

Polija noraida absurdos apgalvojumus par vīzu skandāla mērogiem

Pasaulē
20. septembrī 15:34 2023. gada 20. septembrī 15:34
  Jauns.lv/LETA
Reaģējot uz Vācijas pieprasījumu sniegt paskaidrojumus, Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kamiņskis trešdien noraidījis "absurdos" apgalvojumus par Polijas vīzu skandāla mērogiem.

"Diemžēl vācu prese pieķērusies opozīcijas pilnīgi absurdajam naratīvam par mūsu risināmās lietas mērogiem," raidsabiedrībai "Radio Zet" norādīja ministrs.

"Es vakar runāju ar Vācijas iekšlietu ministri. Es paskaidroju par patiesajiem mērogiem. Es viņai apliecināju, ka tā ir tikai opozīcijas vēlēšanu kampaņa, un mudināju viņu neticēt šiem mēsliem," sacīja Kamiņskis.

Atbilstoši Polijas mediju versijai esot izveidota sistēma Šengenas vīzu izsniegšanai Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu pilsoņiem apmaiņā pret naudu, kurā iesaistīti Polijas konsulāti un šo reģionu uzņēmumi.

Polijas varasiestādes apgalvo, ka izsniegti daži simti Polijas darba vīzu, savukārt opozīcija uzstāj, ka to patiesais skaits varētu būt ap 250 000.

Polijas slepenais dienests pagājušajā nedēļā paziņoja, ka aizturēti septiņi cilvēki.

No septiņiem aizturētajiem apcietināti trīs, pavēstīja prokuratūra, kas izmeklē apsūdzības par vīzu iegūšanu krāpnieciskā ceļā.

Polijas mediji arī ziņo, ka shēmā, ko opozīcijā esošā liberāli konservatīvā partija "Pilsoniskā platforma" nodēvējusi par "21.gadismta lielāko Polijas skandālu", bijusi iesaistīta Ārlietu ministrija.

Skandāla rezultātā pagājušajā nedēļā atkāpās Polijas ārlietu ministra vietnieks Pjotrs Vavžiks. Tiesa, oficiālais demisijas iemesls ir "sadarbības trūkums".

Polijas mediji ziņo, ka Vavžiks pēc pašnāvības mēģinājuma ievietots slimnīcā.

Citi šobrīd lasa

Spriež par Viļa Lāča pārapbedīšanu un viņa kapa pieminekļa novākšanu. Ko par to saka viņa mazmeita? FOTO 4
Eiropa sāk cīņu pret ātro modi: aizliegs iznīcināt nepārdotos apģērbus un apavus
Pastaiga pa Vecrīgu 27 gadus vecai sievietei beidzas ar smagu galvas traumu
Pievienot komentāru