Zelenskis Putinu salīdzina ar vēzi: viņa soļi ved pie trešā pasaules kara

Pasaulē
2023. gada 18. septembrī 11:45 2023. gada 18. septembrī 11:45
  Jauns.lv
Krievijas diktators Vladimirs Putins "ir nokļuvis vienā rindiņā ar vēzi, HIV un Covid". Viņa spertie soļi neizbēgami novedīs pie trešā pasaules kara, intervijā telekanālam "CBS" paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Putins ir kļuvis līdzvērtīgs vēzim, HIV, kovidam. Jums jāsaprot, ja Krievijas sabiedrība nesaprot, ka šī traģēdija būs uz viņu pleciem, ka tā būs uz viņu sirdsapziņas. Ja viņi nesaprot, tad pasaulei ir jāapvienojas un jāpasaka," saka Zelenskis.

Pēc prezidenta domām, Krievijai ir spēcīgi kaimiņi, ļoti ietekmīgas valstis pasaulē.

Putina spertie soļi neizbēgami novedīs pie trešā pasaules kara, norāda Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. (Foto: president.gov.ua)

"Es nerunāju par daudzmiljonu nācijām, ir miljardu nācijas, kurām viņam vienkārši jāpasaka, ka tavi soļi (Putina - red.) - ir soļi, kas ved uz trešo pasaules karu, un pie trešā pasaules kara vainīgs būsi tikai tu - viens cilvēks, viena slimība," piebilda valsts vadītājs.

Zalenskis atgādināja, ka karš prasa dzīvības, lai gan tā "nav dabas katastrofa", "tas nav kaut kāds izaicinājums, tas ir roku darbs".

"Tieši ar Putina rokām pasaulē radīta traģēdija, kas aiznes mierīgu cilvēku dzīvības. Lūk, kam jāpievērš pasaules valstu uzmanība. Tas ir pats galvenais. Cīnieties tur, kur nekas nedarbojas, domājiet, pieslēdziet visas pasaules gudro un talantīgo cilvēku smadzenes tur, kur ir izaicinājums, tur, kur planētas var nebūt, tur, kur dzīve sarūk. Uzveiciet HIV, uzveiciet vēzi, uzveiciet kovidu, uzveiciet to, kas patiešām ir traģēdija. Bet atvainojiet, kur ir kovids, un kur ir Putins," viņš piebilda.

Zelenskis par Putinu

Iepriekš Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka pēc pilna mēroga iebrukuma viņam "Putins nav nekas" un viņš nav gatavs runāt ar "maniaku".

"Visi bija gatavi uztvert, ka kara beigām jābūt, respektējot mūsu suverenitāti, bet tik un tā diplomātijas formātā. Un tad mēs iegājām Bučā un atradām masu kapus. Kurš ir gatavs runāt ar šo maniaku?"

Pēc Zelenska domām, Putins dara to pašu, ko Hitlers.

"Ukrainas sagrābšanas veidi bija tādi paši kā fašistiskajā Vācijā. Viņš visu darīja tāpat, tikai viņš neieņēma Kijivu," jūlijā intervijā Āfrikas medijiem sacīja Zelenskis.

Citi šobrīd lasa

"Man tikko izdega smadzenes!" – "Rīgas satiksmes" jaunie uzlabojumi mājaslapā sanikno lietotājus 5
Arī paši spēcīgākie nav pasargāti. Ļoti nepatīkamā situācijā nonāk savulaik izcilais basketbolists Kambala 1
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Pievienot komentāru